sobota, 17 stycznia 2015

MÓJ DZIADZIO

Się oprodukowałam hurtowe ilości wszystkiego, a to nie koniec jeszcze! Dobrze, że moje (czasami wątpliwe...) natchnienie i (pogubiona gdzieniegdzie...) wena, póki co, nie zawodzą w tym spięciowym i napięciowym okresie! Ogółem - jest dobrze! :))

O kartce dla ważnej i bliskiej mi Osoby chciałam dziś opowiedzieć. O kartce dla mojego jedynego Dziadzia.
Dziadzio mój, kończący w tym roku 87 lat, jest najlepszy na świecie!!! O i już... jak to piszę to się wzruszam... Dziadzio mieszka w niewielkiej wiosce na Roztoczu. Uwielbia wyszywać, haftować i wycinać wycinanki. Taki z Niego zdolniacha i artystyczna dusza. Kiedyś był nauczycielem geografii i matematyki oraz dyrektorem w pobliskiej szkole, prowadził gospodarstwo i brał udział w setkach pieszych pielgrzymek, a obecnie na emeryturze zajmuje się rękodziełem oraz przydomowym ogródkiem. Wcześniej oczywiście również zawsze znajdował czas na drobną 'dłubaninę', zresztą odkąd pamiętam to zawsze gdzieś pod ręką miał igłę, kawałek kanwy i muliny, nożyczki i papier kolorowy... Nie jestem w stanie powiedzieć jak On to robił, że udawało mu się pogodzić tyle obowiązków i znaleźć na to wszystko czas... ale dawał radę fantastycznie! I nadal daje! Oby jak najdłużej!!!

Właśnie z powodu zamiłowań Dziadzia, umieściłam na kartce nożyczki :) nawet na nie tak dawne wesele mojego Brata, Dziadzio zabrał swoje nożyczki, i w wolnych chwilach od ręki tworzył piękne wycinanki. Kwiaty na Dzień Dziadzia również muszą być, a więc są takie, które kolorystycznie spasowały do wykorzystanych papierów, czyli do Usłane różami oraz Craftlove. Brzegi papierów potargałam i dorzuciłam do nich kawałki gazy, którą wcześniej zabarwiłam w herbacie. Na koniec kokarda z naturalnego sznurka i badzik z rowerem... Jeszcze nie tak dawno, Dziadzio śmigał na swoim zielonym rowerze od wsi do wsi, przez roztoczańskie pagórki i lasy... bardzo to lubił!! :) 


 
 
 

Pracę przygotowałam według #380 mapki Mojo Monday.
Kartkę zgłaszam w styczniowym wyzwaniu Szuflady oraz #3 wyzwaniu Project Prezent.

Dziękuję za uwagę i każde odwiedziny! :)
Karolla

9 komentarzy:

 1. Sto lat dla dziadzia :)) Karteczka cudna jak zwykle :))

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne zestawienie kolorów ;) a dla dziadka dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego! na pewno się bardzo ucieszy z takiego prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super taki dziadek, doceni rękodzieło, zwłaszcza takie spersonalizowane! Sto lat dla niego!

  OdpowiedzUsuń
 4. So pretty! Thanks for playing along with Mojo Monday!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli scrapowanie masz w genach po Dziadku artyście :D Gratuluje takiego super Dziadzia :D
  A karteczka - super. Na pewno spodoba się Dziadkowi :) Dziękuję za udział w wyzwaniu Project Prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To wspaniale mieć takiego dziadka. A dziadek ma równie wspaniałą i utalentowaną wnuczkę. Dziękujemy za udział w wyzwaniu na blogu Project Prezent.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super!
  Dziękujemy za udział w wyzwaniu Project Prezent!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uroczo! Dzięki za udział w wyzwaniu Project Prezent!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł z wykorzystaniem elementów nawiązujących do zamiłowań dziadka, dziękuję za udział w wyzwaniu Szuflady

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...